Şeref Aksoy
Photographer
0   /   100
Gezi

Venedik

Kötü geçen uçak yolculuğu ve Venedik Havalimanı girişi sonrası otelimize geçiyoruz. Venedik’in köşe mahallerindeki otelimizden aldığımız otobüs bileti ve on dakika yürüyüş ile ulaştığımız otobüs durağından, Venedik otobüsüne biniyoruz. Bu döngü üç gün boyunca böyle devam ediyor.
“Venedik, kuzeydoğu İtalya’da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kurulu. Şehir, kıyı şeridi boyunca uzanan Venetian Lagoon bataklığında, Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kurulu olduğunu internet kaynaklarından öğrendiğimiz şehrin, basılmadık sokağını hatta yapmış olduğumuz tekne turu ile gezilmedik kanallarını bırakmıyoruz.

Her sokağında ayrı bir heyecan yaşıyoruz bazen sokaklarda şarkı söyleyenlerden tutun da klasik müzik eşliğinde dans edenlere tanıklık ediyoruz.

San Marco Meydanı’ndan ara sokaklara girdiğiniz zaman Murano camları satan dükkânlara uğramadan ayrılmayın bu kentten. Aklınızda bulunsun, kanal aralarında beğendiniz bir mağaza görürseniz hemen girin, bir daha o mağazayı bulamayabilirsiniz.

Kanallarda ve sokaklarda kaybolmak istemiyorsanız telefonunuzda navigasyon uygulaması ile gezmeyi unutmayın.

San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Hapishane ve Ahlar Köprüsü, Saat Kulesi, Çan Kulesi, Kütüphane, Darphane binası, Rialto Köprüsü, Murano Burano adaları görülecek yerler arasında.

5
Venedikte Kalınan Gün