Şeref Aksoy
Photographer
0   /   100
Portre  /  Gezi

Kıyıkışlacık

İnternette kısa bir gezinti yaptığınızda "Kıyıkışlacık, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı bir mahalledir. Kıyıkışlacık, Güllük Körfezi sahil şeridinde, Güllük beldesinin tam karşısında yer alan büyük bir mahalledir. " şeklinde açıklama ile karşılaşırsınız. Belki de sayfayı kapatır diğer konuları araştırırsınız. Ama çok şey kaybedeceğinizden eminim… Yazı tatili amaçlı gittiğimiz bu mahalleye hayran kalıyoruz, Efe dayı ve Remzi amca ile karşılaşırsınız hayranlığınız bir kat daha artar.

Efe

Ege sahillerinde bir köy düşünün, içinde insana paylaşımı, saflığı ve sevgiyi öğreten nice hikayeleri barındıran bir köy. İnsanlarının yüzlerine baktığınızda umudunuzu zenginleştirdiğiniz bir köy. Yüzüne her durumda gülümseme konmuş bir insanın fotoğrafını paylaşmak istiyorum. Köyde " Dayı" diye çağrılan bir efenin fotoğrafını..

Kıyıkışlacık Kave

Kıyıkışlacık Kıraathanesi, 8 saat uyku dışındaki diğer saatlerde her daim sıcak çay bulabileceğiniz bir mekan. Mekanda havyar da yeme ihtimaliniz vardır. Sabahları masaya kafasını vurmuş uyuyanı, geceleri rakısının demini tüttürmüşünü de bulabilirsiniz. Mekan çalışanı Ali'den " Çay Rize'den demlemesi bizden" özdeyişini sürekli duyarcasına çayınızı yudumlarken, dalgaların kıyı ile dansını izlerken, denizden gelen rüzgarın okşayışlarını teninizde hissederken, hayat denilen ömür törpüsünü, gözünüzün önünde gezdirirken, geride bıraktıklarınızı ve sizi sevgi değirmeninde öğütürsünüz.